Sugjerimet do të shfaqen pasi të kesh shkruar të dhënat e kërkimit. Përdor shigjetat lart e poshtë për t'i shqyrtuar. Shtyp "enter" për të zgjedhur. Nëse përzgjedhja është një frazë, kjo frazë do të dërgohet për kërkim. Nëse sugjerimi është një link, shfletuesi do të shkojë në atë faqe.

Sugjerime për kërkimin

Si të kërkosh

  • Si të veproj

    Të kërkosh vendqëndrime

    Përdor filtra, kontrollo hartat dhe lexo përshkrimet e ambienteve për të ngushtuar mundësinë e përzgjedhjes së një ambienti të përshtatshëm …
  • Si të veproj

    Përdorimi i filtrave të kërkimit

    Nga zgjedhja e shërbimeve apo e buxhetit, filtrat e kërkimit të Airbnb janë çelësi për të gjetur një vendqëndrim të shkëlqyer.
  • Si të veproj

    Kërko rregullore më fleksibël anulimi

    Tani mund të gjesh listime me rregullore më fleksibël anulimi duke përdorur filtrin e kërkimit. Mund të kërkosh listime që ofrojnë rimbursim…
  • Si të veproj

    Kërko ambiente me kushte lehtësuese

    Përdor filtra për të zgjedhur veçoritë që të duhen. Si gjithmonë, mund të kontaktosh drejtpërdrejt me pritësin për t'i bërë pyetje.

Çfarë janë listimet?

  • Si të veproj

    Disponueshmëria e listimit

    Vendos destinacionin tënd, datat e udhëtimit dhe numrin e vizitorëve kur kërkon në Airbnb dhe të gjitha listimet që shfaqen duhet të jenë të…
  • Si të veproj

    Llojet e vendqëndrimeve

    Pritësit në Airbnb ofrojnë një shumëllojshmëri hapësirash. Mund të prenotosh gjithë ambientin, dhoma private, dhoma hoteli dhe dhoma të përb…
  • Si të veproj

    Kërko ambiente të përshtatshme për kafshë shtëpiake

    Kontrollo seksionin e rregullave të shtëpisë në përshkrimin e listimit, për të zbuluar nëse mund ta marrësh me vete kafshën tënde shtëpiake …
  • Si të veproj

    Hyrje me vetëshërbim

    Vizitorët mund të hyjnë në listim duke përdorur një kuti çelësash me kod, bravë me kod, tastierë numerike, ose duke marrë një çelës në çdo m…
  • Si të veproj

    Prenoto në çast

    Listimet me funksionin "Prenoto në çast" u lejojnë vizitorëve që plotësojnë kërkesat e një pritësi të prenotojnë menjëherë, në vend që t'u d…
  • Si të veproj

    Kontrollo etiketat

    Recensionet mund të etiketohen, në mënyrë që të kërkohen më lehtë. Eksploro llojet e etiketave të recensioneve dhe gjej informacione të dobi…
  • Si të veproj

    Kontrollo shpejtësinë e wifi për një ambient

    Disa pritës kanë testuar shpejtësinë e wifi në hapësirën e tyre dhe përfshijnë rezultatin e testit të shpejtësisë për të të ndihmuar që të v…
  • Si të veproj

    Çfarë mund të ofrojnë qëndrimet mujore

    Veçoritë e listimeve theksohen kur kërkon qëndrime mujore.
  • Si të veproj

    Zbritje me prenotime të parimbursueshme

    I di mirë planet e tua të udhëtimit dhe do të kursesh para? Zgjedhja e një alternative të parimbursueshme mund të të japë një çmim me zbritj…
  • Si të veproj

    Licenca ose numra regjistrimi me statusin "në pritje" ose "përjashtuar" në listime

    Disa qytete kërkojnë që pritësit të pajisen me një licencë ose numër regjistrimi. Kjo fushë u mundëson pritësve ta shfaqin atë numër.
  • Si të veproj

    Ikonat: Kërkesa për prenotim

    Ikonat janë përvojat më të jashtëzakonshme të organizuara nga ikonat më të mëdha të botës së muzikës, kinematografisë, televizionit, artit, …

Si të ruash të preferuarat